Cem Kölemenoğlu
Fi̇nans Grup Di̇rektörü

1970 doğumlu Cem Kölemenoğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden ikinci olarak mezun oldu. İngiltere’de dil eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına DRT/BDO Denet uluslararası bağımsız denetim şirketinde denetçi olarak başladı. 1997 yılından itibaren 21 yıl boyunca Doğan Grubu’nda görev alan Kölemenoğlu, Holding Mali İşler başkan yardımcılığına kadar yükseldi.

SMMM belgesine sahip Kölemenoğlu, birçok grup şirketinin Yönetim Kurulu’nda yer aldıktan sonra Doğan Gazetecilik Mali İşler Başkanlığı’nı icra etti. 2019 yılından itibaren Gürok Grubu CFO’su olarak hizmet veriyor.

Kurtuluş Yavuz
Teknoloji̇ Grup Di̇rektörü

1971 doğumlu Kurtuluş Yavuz, 1995’te İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Karma Group Armada’da Sistem ve Network Mühendisi olarak iş yaşamına başladı. 1997’den 2012’ye kadar Roche’da yurt içi ve uluslararası projelerde görev alarak kariyerine yönetici olarak devam etti. 2012-2017 yılları arasında Eczacıbaşı Sağlık Grubu IT Direktörü ve Dijital Dönüşüm Lideri; 2017-2022 yılları arasında Tekfen Holding’de Teknoloji Grup Direktörü olarak görev yaptı.

2017 yılında Tekfen Dijital Dönüşüm Programı’nı başlatan ve liderliğini üstlenen Yavuz, 2021 yılında Fortune Türkiye tarafından “Geleceği Şekillendiren Teknoloji Liderleri” ödülüne layık görüldü. 2022 itibariyle Teknoloji Grup Başkanı olarak Gürok Grubu’na katılan Yavuz’un uzmanlık alanları arasında dijital dönüşüm, değişim liderliği, endüstri 4.0, dijital pazarlama, girişimcilik / iç girişimcilik ve inovasyon yer alıyor.

Abdurrahman Baş
İnsan Kaynaklari Grup Di̇rektörü

Dr. Abdurrahman Baş, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisansını tamamladıktan sonra İnsan Kaynakları alanında çalışma hayatına başladı. Bir taraftan mesleğinde tecrübe kazanırken, bir taraftan Stratejik Yönetim odaklı akademik çalışmalarına devam ederek Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını ve Doktorasını tamamladı. İnsan Kaynakları ve Stratejik Yönetimi birleştiren çalışma perspektifiyle yurt içi ve yurt dışında farklı sektörlerdeki birçok şirketin ve holdingin organizasyonel yapılandırma çalışmalarını gerçekleştirdi.

Yurt içinde yetiştirilen yeteneklerin yurt dışında, yabancı profesyonellerin yurt içinde görevlendirilmesi gibi yetenek hareketliliklerini yönetti. Kurumsal akademi yapıları kurarak yetenek gelişimi için yenilikçi programlar uyguladı. İnsanların kendi potansiyelini keşfetmelerine katkıda bulunmayı kişisel misyonu olarak benimseyen Dr. Abdurrahman Baş, 2019’da Fortune Türkiye ilk 50 CHRO arasında yer aldı. Çalıştığı kurumlarda düzenlediği eğitimlerin, üniversitelerde verdiği derslerin ve uluslararası kongrelerde sunduğu bildirilerin yanı sıra yayınlanmış iki kitabı bulunuyor.

Özden Dürüşken
İç Deneti̇m Grup Di̇rektörü

27 Haziran 1967 doğumlu Özden Dürüşken, 1989 yılında, İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra iş hayatına Suudi Arabistan’da inşaatlar yapan bir firmada başladı. Burada 3 yıl çalıştıktan sonra 1995 yılının Haziran ayında, Gürok Grubu’nda hammadde ve harman proses mühendisi olarak işe başladı.

İlk görevinden bu yana, önce fabrikanın sonra da grubun diğer şirketlerinde, hammaddeden kalite kontrole, F&B asistanlığından inşaata; ardından yurt içi, yurt dışı satış müdürlüklerine, pazarlama satış direktörlüğüne ve en nihayetinde de İç Denetim Direktörlüğüne uzanan birbirinden farklı tam sekiz görevde yer aldı. Gürok Grubu’nda Temmuz 2014’ten beri İç Denetim Grup Direktörü olarak görev yapmakta.