GCA'ya Dünyaca Ünlü Tasarım Ödülü Red Dot

GCA, “Mai Dubai” şişesi ile tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Red Dot Ödülü’nün sahibi oldu. 

Red Dot; moda ve takı tasarımından, elektronik cihazlara, mutfak eşyalarından mobilyalara kadar uzanan geniş bir alanda, seçkin uluslararası ürün tasarımlarını ödüllendiren tasarım konsepti yarışmasıdır. Her sene dünyanın en seçkin markalarının yeni ve yaratıcı tasarımlarıyla katıldığı yarışma; aynı zamanda endüstriyel tasarımla ilgilenen katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek iş ortakları bulmalarına da ön ayak olduğu için önem taşımaktadır.

Bu prestijli yarışmanın bu yılki ödül alan tasarımlarından biri ise Dubai’de bulunan Cayan Tower’dan esinlenilerek tasarlanan “Mai Dubai” şişesi olmuştur. 1 Kasım 2019 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilecek törende GCA da Red Dot Tasarım Ödülünü ülkesine taşımanın gururu ile tören alanında olacak. 

Dünyanın en yüksek bükümlü gökdeleni olarak kabul edilen Dubai’deki Cayan Tower, 330 ml ve 750 ml olarak tasarlanan “Mai Dubai” şişesinin esin kaynağı olmuştur. Ergonomik yapısıyla kullanıcısına kolay bir kavrayış sağlarken, tasarımıyla da estetik ve şık bir görsellik sunmaktadır. 

“Mai Dubai” şişe tasarımı; kırmızı etiketli kapağı ile güç ve tutku hislerini temsil ederken, bükümlü ve parlak yapısıyla tüm bakışları üzerine toplamaktadır. Tasarımı ile premium cam şişelere yeni bir bakış açısı kazandıran Mai Dubai şişesi; 5 bini aşkın yeni tasarımın arasından sıyrılarak jüri üyelerinden tam puan almayı başarmıştır. 

Cam ambalaj tasarımlarının her birini iş ortaklarının ihtiyaç ve memnuniyetine göre özgün bir şekilde tasarlayan GCA, alanında uzman mühendisleri ve tasarımcılarıyla, küresel çapta ses getiren yarışmalardan lider dönmeye devam etmektedir. GCA, 2017 yılında Galata Kulesi’nden ilham alarak tasarladığı Beyoğlu Gazoz şişesi ile de Red Dot Ödülü’nün sahibi olmuştur. 

Ar-Ge ve inovatif yatırımlara her zaman öncelik veren GCA, gelişen teknolojiyi, üretim süreciyle birleştirerek; cam ambalaj sektöründe yenilikçi adımlar atmaya devam etmektedir.