Süreçler

İŞE ALIM

GÜROK GRUBU

Gürok Grubu, herkesin çalışmak istediği ve çalışanların adından gururla söz ettiği bir grup olmayı hedefler,

İSTİHDAM

Mevcut işe en uygun işgücünü seçmeyi ve çalışan bireyi grup bünyesinde soluklu istihdam etmeyi tercih eder,

EŞİT FIRSATLAR

Çalışanı işe alırken ve şirket ya da grup içinde yükseltirken seçici davranarak kişilere eşit fırsatı verir,

ADAY KRİTERLERİ

Adaylarda işin gerektirdiği teknik bilgi ve yetkinlikler dışında grup kültürünü benimseyecek, enerjik, dinamik, gelişime açık ve sonuç odaklı olmak gibi kriterleri arar,

MÜLAKAT SONRASI GERİ DÖNÜŞ

İnsana saygı duyan bir anlayışa sahip olduğu için mülakata davet edilen adaylara görüşme sonuçlarıyla ilgili bilgi vermeyi görev sayar.

EĞİTİM VE KARİYER

Gürok Grubu, insana yapılan yatırımın getirisi en yüksek yatırım olduğuna inanır ve bu anlayışla eğitim ve geliştirme programlarına önem verir,

Eğitim sürecinde grup kültürünün benimsetmesine, mesleki gelişimin yanında kişisel gelişimin ve liderlik vasıflarının desteklenmesine ve alınan eğitimin iş sonuçlarına yansıtılmasına özen gösterir,

Yöneticilerini grup içinden seçmeyi tercih eder,

Şirketin ihtiyaçları doğrultusunda performansı ve potansiyeli yüksek çalışanları yönetim pozisyonlarına getirir ve onları bu doğrultuda yurtiçi veya yurtdışı eğitim programlarına dahil eder.

STAJ PROGRAMI

Gürok Grubu, takım çalışmasına inanan ve “ben” yerine “biz” olarak hareket eden bireylerle birlikte çalışır,

Üniversitelerde düzenlenen kariyer günlerine katılarak potansiyel gençlere ulaşmayı ve onları grup içine çekmeyi hedefler,

Öğrencilere okulda görmüş oldukları teorik bilgileri uygulama imkânı verir ve stajyer öğrenciye potansiyel çalışan gözüyle bakar,

Staj programlarına verdiği önem nedeniyle stajyer öğrencilere özel imkânlar sağlar.

SEÇME VE YERLEŞTİRME

Gürok Grubu, herkesin çalışmak istediği ve çalışanların adından gururla söz ettiği bir grup olmayı hedefler. Bu amaçla, doğru adayları şirket havuzuna kazandırarak, adil değerlendirmeler ile doğru kişiyi doğru pozisyona yerleştirmeyi esas alır.

İŞE ALIM

Aday havuzundan uygun bulunan adaylar İnsan Kaynakları ve ilgili departmanın katılımı ile gerçekleşecek görüşmeye davet edilir.

  • Pozisyona bağlı olarak adaylar ile bireysel görüşmeler ve/veya grup görüşmeleri yapılır.
  • Bu görüşmelerin sonrasında pozisyona en uygun adayı belirleyebilmek için geçerliliği kanıtlanmış, bilimsel temelleri olan yabancı dil testi, genel yetenek testi ve kişilik envanteri gibi objektif seçim araçlarından faydalanılmaktadır.
  • Tüm sonuçları olumlu olan adaylar ile gerekli görülmesi halinde Üst Yönetimin ve/veya İnsan Kaynakları Kurulunun katıldığı bir görüşme daha organize edilir.

Olumlu bulunan adaylar için pozisyon, tecrübe gibi kriterler göz önüne alınarak kurumsal ücret yönetimimize uygun ücretler belirlenir. Ücret ve yan haklar hakkında bilgilendirme yapılarak adaya iş teklifi yapılır.

STAJ PROGRAMI

Gürok Grubu, yeni yetenekleri şirkete çekmek amacıyla her yıl lise ve üniversite öğrencilerine kapsamlı staj programları uygular.

Zorunlu üniversite stajı ve proje bazlı staj programlarına başvurular her yıl Şubat ve Haziran ayları arasında ilgili şirketlerin web sitelerinden ya da kariyer sitelerinde yer alan ilanları üzerinden online olarak yapılır. Bununla birlikte proje bazlı staj programları için üniversite öğrenci etkinliklerinde bireysel başvurular da alınmaktadır.

Proje bazlı staj programı için öğrenciler stajyer seçme ve yerleştirme süreci uygulamalarına dahil edilir. Farklı şehirlerde öğrenciler ile bir araya gelinerek proje stajı için görüşmeler gerçekleştirilir.

PROJE BAZLI STAJIN AVANTAJLARI:

Gürok Grubu’nun Cam İmalat Sektöründe yer alan firmalarında proje bazlı staj yapan öğrencilere konaklama ve maaş imkanı sunulmaktadır.

Öğrenciler, Gürok Grubu’nda yaptıkları stajlarda farklı disiplinlerden oluşturdukları network ile gelecekteki iş yaşantılarına katkı sağlayacak tecrübeler edinir. Ayrıca grubun bir çalışanı olmak için fırsat elde eder.

PROJE STAJYERLERİNDE ARANAN KRİTERLER

  • Lisans 3. veya 4. Sınıf (mezun) / Yüksek lisans 1. Sınıf öğrencisi olmak
  • İlgili şirketlerin iş süreçleri ile entegre bir bölümde okuyor olmak
  • Aranan niteliklerin detayları her yıl yayınlanan proje stajyeri ilanlarında yer almaktadır.

BAŞVURU

Gürok Grubu olarak sizlerden gelen başvuruları önemsiyor ve işe alım süreçlerimize uygun olarak dikkatle inceliyoruz. Grubumuza genel başvuru yapmak için hr@lav.com.tr adresimize özgeçmişlerinizi gönderebilirsiniz.

KVKK Çalışan Adayı Aydınlatma Metni için tıklayınız.